Co może oznaczać ból kości?

Bóle kości są dolegliwościami, które mogą mieć naprawdę różne przyczyny. Mogą to być wszelkiego rodzaju choroby, które dotyczą bezpośrednio kości czy też innej ogólnoustrojowej choroby. Przekonajmy się co takie bóle mogą oznaczać. Bóle kości tak naprawdę mogą być miejscowe lub też uogólnione. Ból kości może być tak naprawdę jedynym objawem czy też występować razem z innymi pojawiającymi się symptomami. Najczęściej chodzi o bóle mięśni oraz stawów.

Przyczyną może być chociażby osteoporoza. W przypadku osteoporozy bólowe dolegliwości są zwykle spowodowane złamaniem się kości. Osteoporoza jest chorobą, która nie daje o sobie na długo w ogóle znać. Jej pierwszym objawem po prostu jest złamanie kości. Czasami obserwowane jest zmniejszenie wzrostu czy też zaokrąglenia się pleców. Możemy ją także rozpoznać po szybkim spadku masy naszego ciała.

Przyczyną także może być osteomalacja. Ta choroba jest po prostu chorobą metaboliczną kości. Wywołana jest ona u osób dorosłych niedoborem witaminy D, jak i także zaburzeniami w wapniowej gospodarce. Choroba prowadzi do osłabienia ogólnej siły mięśniowej oraz także bólu kości. Szczególnie boli klatka piersiowa, kręgosłup oraz miednica. Osoby z tą właśnie chorobą mają kończyny, które mają kształt litery O, trudności we wstawaniu z krzeseł czy też charakterystyczny chód kołyszący. U dzieci odpowiednikiem tejże choroby jest popularna krzywica. Jak widzimy przyczyn bólu kości może być wiele. Mogą to być ciężkie choroby, ale może to także być przepracowanie.

Źródło https://bole-kosci.pl/

Zdrowie

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Implanty zębów nie muszą być drogie
Next reading
Właściwy psycholog – jak go wybrać?