Czym zajmuje się ortodonta i kiedy trzeba do niego pójść?

Ortodoncja jest specjalnością stomatologii odpowiedzialną za korygowanie nieprawidłowo rozmieszczonych zębów i kości. Nieprawidłowo rozmieszczone w jamie ustnej zęby i te, które nie gryzą się prawidłowo, są trudne do utrzymania w czystości, są narażone na ryzyko przedwczesnego wypadnięcia z powodu próchnicy i chorób przyzębia. Powodują one dodatkowe napięcie mięśni, które mogą powodować bóle. Ponadto, zęby takie psują nasz wygląd.

Kim jest ortodonta?

Specjalista w tej dziedzinie nazywany jest ortodontą. Oprócz podstawowej czteroletniej edukacji uniwersyteckiej, ortodonta ma dwa lub więcej lat studiów w specjalizacji ortodontycznej.

Kto potrzebuje wizyty u ortodonty?

Ortodonta Kraków może ustalić, czy potrzebujemy leczenia ortodontycznego w oparciu o elementy diagnostyczne, takie jak pełna historia kliniczna i stomatologiczna, badanie kliniczne, gipsowe modele zębów lub zdjęcia rentgenowskie. Zgodnie z postawioną diagnozą ortodonta lub dentysta zdecyduje, czy potrzebujemy leczenia ortodontycznego i opracuje plan leczenia dostosowany do naszych potrzeb.

W czym może nam pomóc ortodonta?

Jeśli mamy różne problemy z zębami, możemy potrzebować leczenia ortodontycznego. Ortodonta Kraków może nam pomóc wtedy, kiedy korony górnych zębów przednich prawie całkowicie pokrywają korony dolnych zębów. Pomoc może być także potrzebna wtedy, kiedy dolne zęby rozciągają się nadmiernie do przodu lub górne zęby są ustawione zbyt daleko do tyłu. Problem występuje podczas normalnego gryzienia, górne zęby nie schodzą się z dolnymi.

Uncategorized

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Czy problemy z potencją odbijają się negatywnie na naszym ogólnym samopoczuciu?
Next reading
Makijaż permanentny ust – opinie mieszkanek Zielonej Góry