Farby bez amoniaku

Znudził Ci się Twój naturalny kolor włosów i chciałabyś go zmienić, ale obawiasz się, że włosy będą potem matowe i zniszczone, a skóra głowy sucha? Do pewnego czasu rzeczywiście tak było, ale odkąd na rynku pojawiły się farby bez amoniaku, ten problem odszedł do lamusa.

Farby bez amoniaku są bezpieczne w stosowaniu do koloryzacji. Nie mają działania wysuszającego i nie zdarza się efekt przepalenia włosa, częsty w przypadku standardowych farb. Można ich też używać znacznie częściej, a włosy nadal będą wyglądały ładnie i zdrowo.

Amoniak jest szkodliwy i często uczula. Usuwa naturalny pigment, przez co powrót do naturalnego jest niemożliwy póki włosy całkiem nie odrosną. Farby bez amoniaku są znacznie delikatniejsze. Korzystają z nich co lepsze salony fryzjerskie, ale są także bezpieczne do samodzielnego użytku w domu. Poza względami zdrowotnymi są także ekologiczne. Odpady, które powstają przez produkowany chemicznie amoniak, zanieczyszczają środowisko. Zdecydowanie lepiej, jeśli zdecydujesz się użyć takiej farby, która go nie zawiera.

Uncategorized
Poprzednie
Wizyta u psychologa
Next reading
Co wziąć pod uwagę wybierając salon kosmetyczny?