Jak dbać o nasiona marihuany leczniczej?

Co to takiego marihuana, chyba nikomu z nas nie trzeba tłumaczyć. Prawie każdy słyszał już o jej fenomenalnym działaniu leczniczym i wspomagającym zdrowie. Aby roślina ta urosła, potrzebne nam będą nasiona. Warto zapamiętać, że chociaż sama hodowla tej jakże interesującej rośliny jest w Polsce zakazana przez prawo, to zakup nasion jest jak najbardziej legalny. Dlaczego więc nie zaopatrzyć się w takie cudo w celach chociażby kolekcjonerskich… 

Jak dbać o nasiona konopi?

Nasiona marihuany zdobędziemy bardzo łatwo. Można je kupić na sztuki w niejednym sklepie pracującym on line. Nie musimy więc wychodzić nawet z domu. Warto jednak przed takim zakupem dowiedzieć się jak dbać o takie nasionka.

Nasiona przechowujmy z dala od wilgotnych miejsc. Najlepiej, jeśli zapakujemy je do próżniowego woreczka lub naczynka. Co jeśli nie mamy możliwości próżniowego zapakowania naszych nasion? W zastępstwie możemy użyć słoika lub pudełeczka, które ma możliwość szczelnego zamknięcia. Jeśli masz woreczki pochłaniające wilgoć (takie, jakie znajdziemy np. w pudełku z butami), włóż je wraz nasionami do pojemnika.

Temperatura do przechowywania nasion nie powinna być wysoka. Najlepsza to 6 – 8 stopni Celsjusza. Jeśli zamierzamy nasz pojemnik trzymać w lodówce pamiętajmy, że wilgoć w takim miejscu zazwyczaj jest obecna. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby pojemnik bądź woreczek był szczelnie zamknięty.

Równie ważną rzeczą do zapamiętania jest to, aby pamiętać o zacienionym miejscu. Trzymanie nasion w miejscu w świetle może sprawić, że ich kiełkowalność nie będzie tak wysoka. Tutaj sprawdzą się ciemne pojemniki. Te nie przepuszczają światła do środka, więc nasionka będą zabezpieczone.

Warto przed zakupem upewnić się w co dana firma pakuje produkt gotowy do wysyłki oraz jak przechowuje nasionka. Zawsze przed złożeniem zamówienia możemy napisać mail lub zadzwonić. Przeprowadzony wywiad pozwoli wybrać nam taki sklep, w którym już przed otrzymaniem przez nas produktu, będzie on odpowiednio przechowywany.

Nasiona marihuany nie wymagają wiele. Jednak o tych kilku punktach warto pamiętać.

 

Źródło: 

Tanie Sianie - Nasiona Marihuany

Zdrowie

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Pielęgnacja soczewek – czego nie wolno robić?
Next reading
Rower miejski damski – to prawdziwy hit sezonu