Leczenie kanałowe – dla kogo i na czym polega?

O zęby dbać należy systematycznie. W innym wypadku dość może do pojawienia się zaawansowanej próchnicy, a ta wprost doprowadzi do zapalenia miazgi zęba. W takim przypadku konieczne będzie leczenie kanałowe. To niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Warto wiedzieć, kiedy leczenie kanałowe jest konieczne i na czym polega.

Wskazania do leczenia kanałowego

Skutkiem nieleczenia chorego zęba jest pojawienie się próchnicy. Ta wprost atakuje miazgę zęba co prowadzi do stanu zapalnego. Niestety taka sytuacja zawsze wiąże się z odczuwaniem bardzo silnego bólu zęba. Jest to czas, w którym nie można już odłożyć wizyty u stomatologa. W innym przypadku zapalenie miazgi może przeistoczyć się w martwicę. W takim przypadku leczenie kanałowe jest już koniecznością.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Przede wszystkim zanim dojdzie do leczenia kanałowego konieczne jest wykonanie prześwietlenia RTG. Dzięki temu stomatolog ocenić będzie mógł czy ząb w ogóle jeszcze można uratować. Jeśli tak, wówczas możliwe jest leczenie kanałowe. Oczywiście sam zabieg przeprowadzony jest pod znieczuleniem miejscowym. Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny mikroskop, który pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie zęba. Kolejnym krokiem jest usunięcie zarażonej miazgi, a następnie właściwe ukształtowanie kanałów. Zabieg kończy się zamknięciem kanałów poprzez wprowadzenie substancji naturalnej jaką jest biokompatybilna gutaperka. Leczenie kanałowe jest trudnym zabiegiem. Warto zatem wybrać doświadczony i profesjonalny gabinet stomatologiczny. W tym celu można skorzystać z wyszukiwarki i wpisać np. „leczenie kanałowe Kraków”.

Więcej informacji na https://www.luxdentica.pl/leczenie-kanalowe-krakow

Zdrowie

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Świetny wynalazek – butelka antykolkowa
Next reading
Masz problem z motywacją, a chcesz schudnąć lub przybrać na masie? To zadanie dla Twojego trenera personalnego!