Licówki – kiedy założyć?

Co to są licówki?

Licówki to małe porcelanowe lub kompozytowe płatki, które są przyklejane do powierzchni zęba. Rolę jaką odgrywa licówka to maskowanie wszelkich niedoskonałości, ponieważ pokrywa przebarwienia, wypełnienia, potrafi zmienić kształt zęba, można stosować także wtedy, gdy ząb się ukruszył. Licówki ukrywają defekty estetyczne uzębienia, co może bardzo korzystnie wpłynąć na ogólne samopoczucie pacjenta dodając mu pewności siebie i piękny uśmiech.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje licówek, z czego starsze wymagają szlifowania zębów. Nowsze licówki są znacznie cieńsze i założenie ich nie wymaga oszlifowania zębów. Dodatkowo licówki nowej generacji pozwalają uzyskać naturalny wygląd i biel, którą dobiera się zwykle o dwa tony jaśniejszą od naturalnych zębów.

Czy licówki może mieć każdy pacjent?

Licówki Kraków są dedykowane dla tych osób, które chcą w szybki sposób zlikwidować szpary między zębami,  skorygować pęknięcia, niekorzystnie prezentujące się wypełnienia przednich zębów, rozjaśnić zęby lub zmienić ich kształt. Dzięki licówkom pacjent może uzyskać oczekiwanych efektów bez konieczności  przechodzenia leczenia ortodontycznego. Jednak nie każdy może mieć licówki, ponieważ są pewne przeciwwskazania do ich założenia. Wykluczeni są pacjenci, którzy mają próchnicę zębów, choroby dziąseł, paradontozę, choroby zgryzu oraz zgrzytający zębami. Licówek nie można, również przyklejać do zębów po przebytym leczeniu kanałowym. Licówkę zakłada się na zdrowego zęba.

Licówki Kraków – zalety

Największą zaletą licówek jest to, że od razu po przyklejeniu na zęby zyskujemy natychmiastowy efekt w postaci pięknego, czarującego uśmiechu. Jest to metoda, która nie wymaga długotrwałych zabiegów. Przyklejenie licówek dla wielu osób to sposób na pozbycie się dyskomfortu związanego z nieestetycznym wyglądem uzębienia. Ładny uśmiech to ważny element dobrego wyglądu i bardzo korzystnie wpływa na poczucie pewności siebie. Obecnie zakładanie licówek jest tak mało inwazyjnym zabiegiem, że jest uważany za zabieg kosmetyczny.

Zdrowie

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Najlepszy darmowy program dla dietetyków
Next reading
Dobry stomatolog