Masz problem z motywacją, a chcesz schudnąć lub przybrać na masie? To zadanie dla Twojego trenera personalnego!

Mało jest osób, które nie mają kompleksów na punkcie własnego wyglądu. A to wydaje nam się, że jesteśmy za grubi i mamy za dużo tkanki tłuszczowej, a to, że za chudzi i mamy za mało mięśni. Zamiast więc zadręczać się tym, to lepiej jest poprawić swój wygląd i nie dawać swojej psychice podstaw do wyszukiwania niepotrzebnych kompleksów. Tylko, że bardzo łatwo mówi się innym ludziom banały w stylu: zapisz się na siłownię, idź pobiegać, zmień dietę, nie objadaj się i tym podobne sprawy. O wiele ciężej jest tego typu zmiany wprowadzić we własne życie.

Dlatego też z pomocą przychodzą nam osoby, które noszą zaszczytne miano trener personalny. Warto wspomnieć, że praktycznie każdy taki trener osobisty to osoba profesjonalnie wykształcona w zakresie wychowania fizycznego i dietetyki. Nie obawiajmy się więc, że będziemy mieli do czynienia ze zwykłym zarozumialcem, któremu jedynie wydaje się, że wie, co mówi. Dobry trener personalny może się na pewno poszczycić ukończeniem studiów oraz wielu kursów w tym kierunku i z pewnością przedstawi nam swoje certyfikaty (o ile sam nie pochwali się nimi na swojej stronie internetowej i we wszelkich broszurach reklamowych).

Cały sens pracy z takim trenerem polega na tym, że dobiera on nam ćwiczenia indywidualnie do naszej osoby. Nie jest bowiem niespodzianką, że inaczej ćwiczy osoba, która chce nabrać mięśni, a inaczej taka, którą interesuje raczej odchudzanie i gubienie tłuszczu. Inne obciążenia treningowe dotyczą też mężczyzn i kobiet oraz osób w różnym wieku. Trener osobisty przy układaniu planu ćwiczeń weźmie też pod uwagę nasze preferencje i uwarunkowania. Są też na przykład osoby, które uważają, że mają nieproporcjonalną sylwetkę i nad pewnymi partiami mięśni i ciała chcą popracować bardziej niż nad innymi – trener na pewno weźmie to pod uwagę.

Taki trener osobisty to także dietetyk. Na nic zdałyby się nawet najbardziej katorżnicze ćwiczenia, jeżeli nie byłby poparte odpowiednią dietą. W błędzie są także osoby, którym wydaje się, że dieta to tylko obcinanie poziomu kalorii. Bardzo ważne jest także to, co się je, stosunek tłuszczu do białka, białka do węglowodanów i tak dalej. Dieta musi być także bezpieczna, to znaczy zawierać wszelkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Już w głowie takiego trenera personalnego jest więc to, by skomponować nam idealnie dobrany do naszej osoby i naszych celów plan codziennych posiłków.

Dochodzimy chyba do głównej zalety, jaką jest współpraca z trenerem personalnym, a mianowicie jest to nasza motywacja do metamorfozy. Ludzie niestety już tacy są, że jeżeli sobie coś założą sami to większość po pewnym czasie zniechęca się i odpuszcza. Dopiero fakt, że ktoś nad nami stoi, dogląda nas, kibicuje, chwali, gani, pomaga – sprawia, że mamy ochotę ciągnąć to wszystko przez dłuższy czas. Trenerzy osobiści znają więc wiele metod i sztuczek motywacyjnych, które sprawią po prostu, że będzie nam się chciało robić, to co robimy.

Oczywiście, zazwyczaj jest tak, że taki trener współpracuje z jakimś profesjonalnym i dobrze wyposażonym klubem fitness i siłownią i wykupione zajęcia odbywają się właśnie tam. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko jeżeli chodzi o dostępność profesjonalnego sprzętu, ale i kontakt z innymi ćwiczącymi, który dodatkowo motywuje do wysiłku. Nie ma przy tym czegoś takiego, że współpraca z trenerem personalnym musi trwać sztywno tyle i tyle godzin w miesiącu. Nie ma ani żadnej przeszkody w tym, by ćwiczyć raz w tygodniu, ani w tym, by ćwiczyć codziennie. Wszystko zależy od zasobności naszych portfeli (wiadomo, im więcej treningów, tym wyższa cena), od wolnego czasu i ochoty (lepiej już chyba rzadziej i regularnie, niż „wystrzelać się” na początku i dać sobie spokój) i oczywiście indywidualnie ustalonego planu.

Sprawdź również https://www.onxl.pl/

Porady

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Leczenie kanałowe – dla kogo i na czym polega?
Next reading
Inwestycja w nowy uśmiech – zadbaj o swój wizerunek