Najważniejsza jest niższa wilgotność
Zdecydowanie wilgotność wysoka znacznie może uszkodzić nasiona marihuany. W związku z tym najważniejsze jest, aby nie przekraczała ona dwadzieścia do trzydzieści procent. Rozwiązanie idealnym jest zapakowanie nasion w sposób próżniowo. Szczelne zamknięcie jest naprawdę połową sukces. Niewielką ilość naczyń można zapakować w specjalne przezroczyste tubki. Gdy nie posiadamy pakowarki próżniowej, to świetne może się okazać bardzo szczelne pudełko koniecznie z gumką czy też słoik zamykany. Do słoika czy też do pudełka można wrzucić specjalny żel w postaci kulek czy też w postaci saszetek. Żel ten można kupić naprawdę w łatwy sposób w Internecie. Zamiast żelu równie dobrze można także wrzucić żel, który pochłaniał będzie wilgoć.
Koniecznie niska temperatura
Większość hodowców, którzy uprawiają nasiona marihuany ma problemy z temperaturą, w której uprawiana powinna być marihuana. Najlepiej jest posiadać specjalną lodówkę, która służy tylko i wyłącznie do przechowywania nasion. Musimy jednak wiedzieć, że w lodówkach także może się zbierać wilgoć. Większość lodówek współczesnych jednak odprowadza wilgoć. Niezależnie jednak od posiadanej lodówki lepiej trzymać szczelnie zamknięte nasiona w słoiku.
Unikaj słońca oraz światła

Ważną rzeczą jest także fakt, aby na nasiona bezpośrednio nie świeciło światło. Nasiona, które trzyma się w miejscu mocno oświetlonym może dojść do znacznie zmniejszonej kiełkowalności. Nasiona powinny być zamknięte szczelnie oraz nie powinny przepuszczać światła. Zatem zaraz po zakupie należy schować nasiona szczelnie zamknięte w lodówce. Po jego zamknięciu nie należy go otwierać. Dlaczego? Chociażby dlatego, że każda ze zmian temperatury czy też wilgotności naraża je na liczne uszkodzenia. Gdy zastosujemy się jednak do wszystkich powyższych lat, to nasiona naprawdę będą w dobrej kondycji i to nawet do dziesięciu lat. Jak widać na powyższym obrazku naprawdę warto dbać o nasiona i naprawdę warto zalecać się do powyższych porad. Na pewno nikt z nas nie będzie żałował dbania o nasiona.

Źródło informacji: https://www.taniesianie.pl/