Seksualność Polaków 2017 – wyniki raportu

Życie seksualne ma ogromne znaczenie i wpływ na jakość całego życia. Tymczasem raport prof. Zbigniewa Izdebskiego zatytułowany „Seksualność Polaków 2017”, wskazuje na to, że sferę seksualną raczej zaniedbujemy i spychamy w niebyt. Wnioski z raportu są raczej przygnębiające. Odpowiedzi ankietowanych wskazują na to, że seks uprawiamy coraz rzadziej, a większość nie czuje satysfakcji z tej sfery życia. Sondaż przeprowadzano na przełomie roku 2016 i 2017. Na pytania odpowiedziało 2,5 tys. Polaków po 18 roku życia.

Niezadowoleni z seksu

Ponad połowa z nas nie odczuwa zadowolenia z uprawianego seksu. Na dodatek, większość z nas nie przykłada większej wagi do seksualnej strony codzienności. Seks jest większą przyjemnością dla mężczyzn niż kobiet. Wśród panów 55% czerpie przyjemność ze zbliżeń w sypialni, a wśród pań przyjemność tę czerpie 49%. Najmniej zadowolone z własnego życia intymnego są osoby, które ukończyły 55 lat. W tej grupie wiekowej tylko 36% zgłasza zadowolenie z tej sfery życia. Autor raportu – prof. Izdebski przypisuje go samotności, której doświadcza coraz więcej seniorów. Podkreśla też, że w długoletnich związkach seks traci zarówno na ważności jak i intensywności. Liczy się głównie przyjaźń, przywiązanie i przyzwyczajenie do siebie.

Średnio i bardzo zadowoleni z seksu

Dość zadowoloną z życia seksualnego grupą wiekową są osoby młode w wieku od 18 do 29 lat. Wśród ankietowanych młodych kobiet i mężczyzn 53% zgłasza zadowolenie z życia seksualnego. Największe zadowolenie z tego co dzieje się w sypialni czerpią osoby w wieku średnim, czyli mające od 35 do 49 lat. Wśród nich aż 70% twierdzi, że w łóżku osiąga pełną satysfakcję i zadowolenie.

Ochota Polaków na seks obniża się

Z raportu prof. Izdebskiego widać wyraźnie, że ochota Polaków na seks ogólnie spada. W porównaniu z raportem z roku 2011 3% mniej Polaków i Polek w wieku od 18 do 49 lat uprawiało seks w ciągu minionego roku. W porównaniu z raportem z roku 1997, uprawiających seks w ciągu ostatnich 12 miesięcy jest o 10% mniej.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Uncategorized

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Bezpieczny zakup kamagry przez Internet
Next reading
Periodontologia-leczenie chorób przyzębia