Właściwy psycholog – jak go wybrać?

Czym się zdradza psycholog niewiarygodny?

Jednym z problemów głównych jest liczba osób, które rozdają psychologiczne porady bez dyplomu z samej psychologii. Dlatego, gdy chcemy wybrać właściwego psychologa, jak psycholog Warszawa, to w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego kwalifikacje oraz także poziom wykształcenia.

Musimy także zachować szczególną ostrożność, gdy przyglądamy się wszelkich kwalifikacjom psychologa, biorąc jednocześnie pod uwagę wszelkie alternatywne metody, które dotyczą leczenia problemów emocjonalnych, jak na przykład lęk. Możemy się oczywiście natknąć na nowe terapie cudowne, które niby leczą, a w rzeczywistości nie robią nic.

Nawet jeśli poszukujemy terapeuty, który rzeczywiście jest psychologiem, to musimy zachować ostrożność. Wielu psychologów w rzeczywistości nie jest takich dobrych. Wielu pacjentów po terapii niestety nie odczuwa specjalnie żadnych efektów.

Jak takowi pacjenci opisują sesje swoje? Wskazują oni na fakt, że mówili tylko oni i to bez udziału psychologa, który by wniósł cokolwiek do rozmowy. Pacjenci po rozmowie odczuwają ulgę, ale widzą z czasem, że się nic nie zmienia. Na dłuższą metę nadal istnieje problem. Odszedł po prostu na chwilę gdy obok nas był psycholog Warszawa.

Logiczne jest przecież to, że terapeuta musi coś zrobić. Nie może jedynie zadawać pytać. Psychologie, który nic więcej nie robią, to nie są dobrzy. Jeśli chcemy wybrać odpowiedniego psychologia, to poszukajmy takiego, który poza zadawania pytań także wyjaśnia, w jaki sposób działają psychiczne procesy oraz udostępnia swojemu pacjentowi narzędzi do zarządzania nimi.

Pytania mogą pomóc wybrać właściwego psychologa

W grupowej terapii można jak najbardziej spotkać się z uczestnikami, którzy po tym, jak wszystko im zostanie wyjaśnione, pytają – skąd mamy wiedzieć, że psycholog tak naprawdę jest zły? Jest to bardzo proste. Aby móc wybrać właściwego psychologa, to możemy zadać odpowiednie pytanie.

Nie musimy tak naprawdę niczego się wstydzić. W końcu przecież wydajesz pieniądze na te wszystkie sesje. W związku z tym masz prawo się upewnić, że otrzymamy w zamian naprawdę coś wartościowego.

Na pewno psycholog powinien nas poinformować o swoim stopniu wykształcenia. Bardzo ważne są również kwalifikacje. W kolejnym kroku powinniśmy się dowiedzieć, jakie rodzaju metody zamierza praktykować. Jeśli psycholog twierdzi, że się zajmuje psychologią poznawczą oraz behawioralną, jest to jak najbardziej dobry znak. Techniki, które są zaliczane do tejże metody zostały udowodnione w sposób empiryczny. Oznacza to nic innego jak to, że potwierdzone zostały na drodze naukowych badań.

Oczywiście zapoznajmy się także z opiniami o każdym specjaliście. Nie powinien to być jedyny wyznacznik, ale tak naprawdę opinie pozytywne bardzo nas intrygują. Skoro tyle osób jest zadowolonych, to chętnie dołączymy do tego grona. Nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Wybierzmy mądrze, a na pewno będziemy zachwyceni z efektów.

 

Zdrowie

Nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzednie
Co może oznaczać ból kości?
Next reading
Zrób pierwszy krok ku lepszej przyszłości i pozwól sobie pomóc w leczeniu alkoholizmu